ZAWIRUSOWANI

Data: 02.08 – 13.08.2021
Miejsce: Youth Point przy Na Zaspę 53, GAK Stacja Orunia
Moderatorki: Marysia Pyrek
Partnerzy: Stowarzyszenie 180 Stopni

Zawirusowani to projekt, którego celem była aktywizacja kulturalna gdańskiego środowiska szkolnego poprzez artystyczne ujęcie przemyśleń młodych ludzi na temat ich doświadczenia życia w pandemii.

W projekcie wzięły udział osoby doświadczające kryzysów zdrowia psychicznego, po próbach samobójczych i pobytach w szpitalu psychiatrycznym – mimo swoich trudnych doświadczeń chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami, jednak chciały pozostać anonimowe. Teksty, które powstały w ramach zajęć zostały wystawione przez inną grupę młodzieży, która zaprezentowała dramat w formie czytania performatywnego przed gdańskimi szkołami.

ZAWIRUSOWANI to dramat, który obrazuje kondycję zdrowia psychicznych polskich nastolatków i uzmysławia, że pewnych spraw nie można przekładać na później. Po czytaniach prezentowanych trzykrotnie dla uczniów i nauczycieli odbywała się specjalna rozmowa z edukatorką Natalią Królak, która opowiadała gdzie młodzi ludzie mogą szukać bezpłatnego wsparcia, jak wygląda pierwsze spotkanie u specjalisty i jak reagować, gdy z kimś bliskim dzieje się coś niepokojącego.

Posłuchaj o prawdziwych doświadczeniach nastoletnich osób. O ich lękach, trudnościach, rozczarowaniach. O ich historiach. O ich emocjach. O nich samych.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *