Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia – dobrze, że tu jesteś!

Pracujemy głównie z osobami nastoletnimi i studenckimi w wieku 13-25 lat. Specjalizujemy się we wspieraniu osób neuroróżnorodnych, z niepełnosprawnościami oraz LGBT+. Tutaj Twoje problemy zostaną wysłuchane, a potrzeby – zaopiekowane.

Konsultacja psychologiczna

To pierwszy krok, jaki możesz wykonać, aby rozpoznać trudności, których doświadczasz. Niezależnie od skali problemu pierwsze spotkania (od trzech do pięciu) z psycholożką/psychologiem określane jest jako konsultacja. Po nich najlepiej zdecydować, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, czy na ten moment uzyskane informacje są dla Ciebie wystarczające.

Trening Umiejętności Społecznych

To zajęcia, które pomagają osobom nastoletnim rozwijać umiejętności komunikacyjne, budować pewność siebie i lepiej radzić sobie w relacjach. Warsztaty pełne zabawy, gier i dyskusji angażują osoby uczestniczące i wspierają ich rozwój emocjonalny i społeczny. Tworząc scenariusze, które mogą wydarzyć się w życiu codziennym, nastolatki mogą uczyć się rozwiązywać problemy, stawiać granice, a także radzić sobie z emocjami. Prowadzone są w przyjaznej i akceptującej atmosferze, gdzie każda osoba ma szansę wyrazić swoje myśli, uczucia i doświadczenia.

Grupa dla 13 i 14 latków | piątek, godz. 16:30 – 17:45

CENNIK

Konsultacja psychologiczna indywidualna (50 min) – 140 zł za jedno spotkanie

Trening Umiejętności Społecznych (75 min) – 160 zł za miesiąc

ZAPISY

Trwają zapisy na indywidualne wsparcie psychologiczne oraz grupowy Trening Umiejętności Społecznych (TUS).

Uwaga: Liczba miejsc jest mocno ograniczona.

EMMA NAWROCKA

Psycholożka, koordynatorka programu na rzecz zdrowia psychicznego

Absolwentka psychologii (o specjalności psychoseksuologia), socjologii oraz filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i aktualnie jest w trakcie dalszego szkolenia na terapeutkę TSR. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą ze spektrum autyzmu i ADHD, zaburzeniami zachowania, trudnościami w uczeniu się i innymi wyzwaniami rozwojowymi czy edukacyjnymi. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) oraz przeprowadzania testów oceniających inteligencję – Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 (SB5). Pracowała jako psycholożka i nauczycielka w szkole podstawowej oraz w liceum, aktualnie prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim dla studentów psychologii i pedagogiki. Jako słyszące dziecko niesłyszący dorosłych (CODA), stara się zwiększać świadomość na temat osób z niepełnosprawnością. Szczególną uwagę poświęca społeczności Głuchych i Polskiemu Językowi Migowemu, aby w przyszłości prowadzić terapię również w tym języku.

CELINE PRINZ

Psycholog

Posiada tytuł magistra psychologii (o specjalności psychoseksuologia) uzyskany na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Aktualnie kształci się na studiach podyplomowych z seksuologii klinicznej oraz szkolenia zaawansowanego Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR). Od ponad 4 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Tolerado, w którym współprowadzi grupę rozwojowo-integracyjną dla osób LGBTQ+. Posiada też doświadczenie w pracy indywidualnej z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Szczególnie interesuje się wyzwaniami, z jakimi mierzą się osoby w okresie nastoletnim i wczesnej dorosłości. Jako osoba niebinarna stara się zwiększać świadomość na temat osób LGBTQ+. Wierzy, że każda osoba jest wyjątkowa i ma w sobie potencjał do pożądanej zmiany. Dlatego też kieruje się w życiu skupieniem nad tym, co w danej osobie jest dobre i korzystne do osiągnięcia upragnionego celu.

FAQ

Pierwsze spotkanie z psycholożką/psychologiem zazwyczaj polega na wprowadzeniu do procesu terapeutycznego, omówieniu wstępnych celów albo kwestii, nad którymi osoba pacjencka chce pracować oraz zbudowaniu początkowego zaufania.

Kontrakt terapeutyczny to porozumienie między osobą pacjencką a psycholożką/psychologiem określające cele, zasady i oczekiwania dotyczące terapii.

Tak, jeżeli masz mniej niż 18 lat potrzebujesz zgody rodzica.

Spotkanie możesz odwołać bezpłatnie na 72 godziny przed jej rozpoczęciem. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z wizyty na mniej niż 72 godziny – oddamy ci połowę kwoty. Pamiętaj, że w przypadku choroby czy gorszego samopoczucia wizyta może odbyć się online.

Długość terapii może być zróżnicowana i zależy od indywidualnych potrzeb, jednak często obejmuje serię spotkań odbywających się co tydzień.

Podczas terapii omówione zostaną kwestie, które świadczą o skutecznym działaniu terapii u danej osoby. Dla każdego człowieka może skuteczność terapii może objawiać się inaczej. Kluczowe jest odczuwanie zmiany.

Terapia grupowa skupia się na interakcjach między osobami uczestniczącymi i terapeutką/terapeutą, podczas gdy grupa wsparcia to bardziej wymiana doświadczeń i wsparcia między osobami uczestniczącymi. 

Zmiana terapeutki/terapeuty w trakcie terapii jest możliwa i uzasadniona, jeśli relacja z obecną terapeutką/terapeutą nie spełnia oczekiwań. Jednak wtedy od początku rozpoczynasz proces terapeutyczny.

Kluczowa dla udanej terapii jest otwarta, uczciwa i zaufana relacja między osobą pacjencką a terapeutką/terapeutą.

REGULAMIN

Przed zapisaniem się na konsultacje, zapoznaj się z regulaminem.