Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia – dobrze, że tu jesteś!
Pracujemy głównie z osobami nastoletnimi i studenckimi w wieku 13-25 lat. Specjalizujemy się we wspieraniu osób neuroróżnorodnych, z niepełnosprawnościami oraz LGBT+. Tutaj Twoje problemy zostaną wysłuchane, a potrzeby – zaopiekowane.
Konsultacja psychologiczna
To pierwszy krok, jaki możesz wykonać, aby rozpoznać trudności, których doświadczasz. Niezależnie od skali problemu pierwsze spotkania (od trzech do pięciu) z psycholożką/psychologiem określane jest jako konsultacja. Po nich najlepiej zdecydować, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, czy na ten moment uzyskane informacje są dla Ciebie wystarczające.
CENNIK
Indywidualna konsultacja psychologiczna (50 min) u Emmy Nawrockiej / Antoniny Lisatowicz – 140 zł za jedno spotkanie
Indywidualna konsultacja psychoterapeutyczna (50 min) u Mai Reichert – 160 zł za jedno spotkanie
ZAPISY
Najważniejsze we wsparciu jest to, żeby było na czas.
Zapisz się już na przyszły tydzień.
EMMA NAWROCKA
Psycholożka, koordynatorka programu na rzecz zdrowia psychicznego
Absolwentka psychologii (o specjalności psychoseksuologia), socjologii oraz filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i aktualnie jest w trakcie dalszego szkolenia na terapeutkę TSR. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą ze spektrum autyzmu i ADHD, zaburzeniami zachowania, trudnościami w uczeniu się i innymi wyzwaniami rozwojowymi czy edukacyjnymi. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) oraz przeprowadzania testów oceniających inteligencję – Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 (SB5). Pracowała jako psycholożka i nauczycielka w szkole podstawowej oraz w liceum, aktualnie prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim dla studentów psychologii i pedagogiki. Jako słyszące dziecko niesłyszący dorosłych (CODA), stara się zwiększać świadomość na temat osób z niepełnosprawnością. Szczególną uwagę poświęca społeczności Głuchych i Polskiemu Językowi Migowemu, aby w przyszłości prowadzić terapię również w tym języku.
MAJA REICHERT
Psychoterapeutka i psychodietetyczka
Absolwentka psychologii (specjalność kliniczna oraz psychodietetyka) na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie kontynuuje naukę w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Centrum CBT- EDU. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Problemy, którymi zajmuje się w pracy z pacjentami to m.in. zaburzenia odżywiania, zaburzenia nastroju czy zaburzenia lękowe. Doświadczenie zdobywała w Ośrodku Terapeutycznym „Mrowisko” w Sopocie, gdzie pracowała z młodzieżą uzależnioną od substancji psychoaktywnych. Na co dzień prowadzi terapie indywidualne, grupy wsparcia oraz warsztaty żywieniowe dla dzieci i młodzieży chorujących na nieswoiste zapalenia jelit, a także oferuje profesjonalne wsparcie dla rodziców i opiekunów młodych pacjentów.
ANTONINA LISATOWICZ
Psycholożka
Absolwentka psychologii SWPS (o specjalności kliniczna). Specjalizuje się w pracy z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Zajmuje się wsparciem psychologicznym osób, które cierpią z powodu zaburzeń afektywnych i lękowych, zaburzeń używania substancji psychoaktywnych, odczuwają trudności emocjonalne, relacyjne, borykają się ze stratą i żałobą. Doświadczenie zdobywała w Zespole Placówek Specjalistycznych w Gdyni, w Ośrodku Leczenia Terapii i Rehabilitacji Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Gdańsku, w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku a także w Uniterapii w Gdańsku.
FAQ
Pierwsze spotkanie z psycholożką/psychologiem zazwyczaj polega na wprowadzeniu do procesu terapeutycznego, omówieniu wstępnych celów albo kwestii, nad którymi osoba pacjencka chce pracować oraz zbudowaniu początkowego zaufania.
Kontrakt terapeutyczny to porozumienie między osobą pacjencką a psycholożką/psychologiem określające cele, zasady i oczekiwania dotyczące terapii.
Tak, jeżeli masz mniej niż 18 lat potrzebujesz zgody rodzica.
Spotkanie możesz odwołać bezpłatnie na 72 godziny przed jej rozpoczęciem. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z wizyty na mniej niż 72 godziny – oddamy ci połowę kwoty. Pamiętaj, że w przypadku choroby czy gorszego samopoczucia wizyta może odbyć się online.
Długość terapii może być zróżnicowana i zależy od indywidualnych potrzeb, jednak często obejmuje serię spotkań odbywających się co tydzień.
Podczas terapii omówione zostaną kwestie, które świadczą o skutecznym działaniu terapii u danej osoby. Dla każdego człowieka może skuteczność terapii może objawiać się inaczej. Kluczowe jest odczuwanie zmiany.
Terapia grupowa skupia się na interakcjach między osobami uczestniczącymi i terapeutką/terapeutą, podczas gdy grupa wsparcia to bardziej wymiana doświadczeń i wsparcia między osobami uczestniczącymi.
Zmiana terapeutki/terapeuty w trakcie terapii jest możliwa i uzasadniona, jeśli relacja z obecną terapeutką/terapeutą nie spełnia oczekiwań. Jednak wtedy od początku rozpoczynasz proces terapeutyczny.
Kluczowa dla udanej terapii jest otwarta, uczciwa i zaufana relacja między osobą pacjencką a terapeutką/terapeutą.
REGULAMIN
Przed zapisaniem się na konsultacje, zapoznaj się z regulaminem.