Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia – dobrze, że tu jesteś!

Pracujemy głównie z osobami nastoletnimi i studenckimi w wieku 13-25 lat. Specjalizujemy się we wspieraniu osób neuroróżnorodnych, z niepełnosprawnościami oraz LGBT+. Tutaj Twoje problemy zostaną wysłuchane, a potrzeby – zaopiekowane.

Konsultacja psychologiczna

To pierwszy krok, jaki możesz wykonać, aby rozpoznać trudności, których doświadczasz. Niezależnie od skali problemu pierwsze spotkania (od trzech do pięciu) z psycholożką/psychologiem określane jest jako konsultacja. Po nich najlepiej zdecydować, czy potrzebujesz dalszego wsparcia, czy na ten moment uzyskane informacje są dla Ciebie wystarczające.

CENNIK

Konsultacja psychologiczna indywidualna (50 min) – 140 zł za jedno spotkanie

ZAPISY

Trwają zapisy na indywidualne wsparcie psychologiczne.

Uwaga: Liczba miejsc jest mocno ograniczona.

EMMA NAWROCKA

Psycholożka, koordynatorka programu na rzecz zdrowia psychicznego

Absolwentka psychologii (o specjalności psychoseksuologia), socjologii oraz filozofii na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) i aktualnie jest w trakcie dalszego szkolenia na terapeutkę TSR. Specjalizuje się w pracy z młodzieżą ze spektrum autyzmu i ADHD, zaburzeniami zachowania, trudnościami w uczeniu się i innymi wyzwaniami rozwojowymi czy edukacyjnymi. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych (TUS) oraz przeprowadzania testów oceniających inteligencję – Skala Inteligencji Stanford-Binet 5 (SB5). Pracowała jako psycholożka i nauczycielka w szkole podstawowej oraz w liceum, aktualnie prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim dla studentów psychologii i pedagogiki. Jako słyszące dziecko niesłyszący dorosłych (CODA), stara się zwiększać świadomość na temat osób z niepełnosprawnością. Szczególną uwagę poświęca społeczności Głuchych i Polskiemu Językowi Migowemu, aby w przyszłości prowadzić terapię również w tym języku.

FAQ

Pierwsze spotkanie z psycholożką/psychologiem zazwyczaj polega na wprowadzeniu do procesu terapeutycznego, omówieniu wstępnych celów albo kwestii, nad którymi osoba pacjencka chce pracować oraz zbudowaniu początkowego zaufania.

Kontrakt terapeutyczny to porozumienie między osobą pacjencką a psycholożką/psychologiem określające cele, zasady i oczekiwania dotyczące terapii.

Tak, jeżeli masz mniej niż 18 lat potrzebujesz zgody rodzica.

Spotkanie możesz odwołać bezpłatnie na 72 godziny przed jej rozpoczęciem. Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z wizyty na mniej niż 72 godziny – oddamy ci połowę kwoty. Pamiętaj, że w przypadku choroby czy gorszego samopoczucia wizyta może odbyć się online.

Długość terapii może być zróżnicowana i zależy od indywidualnych potrzeb, jednak często obejmuje serię spotkań odbywających się co tydzień.

Podczas terapii omówione zostaną kwestie, które świadczą o skutecznym działaniu terapii u danej osoby. Dla każdego człowieka może skuteczność terapii może objawiać się inaczej. Kluczowe jest odczuwanie zmiany.

Terapia grupowa skupia się na interakcjach między osobami uczestniczącymi i terapeutką/terapeutą, podczas gdy grupa wsparcia to bardziej wymiana doświadczeń i wsparcia między osobami uczestniczącymi. 

Zmiana terapeutki/terapeuty w trakcie terapii jest możliwa i uzasadniona, jeśli relacja z obecną terapeutką/terapeutą nie spełnia oczekiwań. Jednak wtedy od początku rozpoczynasz proces terapeutyczny.

Kluczowa dla udanej terapii jest otwarta, uczciwa i zaufana relacja między osobą pacjencką a terapeutką/terapeutą.

REGULAMIN

Przed zapisaniem się na konsultacje, zapoznaj się z regulaminem.