STREET ART – głównym celem zajęć jest stworzenie przestrzeni, w której osoby uczestniczące mogą swobodnie wyrażać swoje pomysły i rozwijać indywidualny styl. Skorzystamy z różnych technik charakterystycznych dla sztuki ulicznej takich jak urban sketching, graffiti czy stencil art, doskonaląc równocześnie podstawowy warsztat rysunkowy i malarski. Będziemy snuć wizualne opowieści w świecie ilustracji i typografii kreśląc własną ścieżkę artystyczną połączoną z praktyczną wiedzą na temat sztuki ulicy. Efektem zajęć jest stworzenie wspólnego muralu na ścianie.

PONIEDZIAŁKI: 16:30 – 17:45
PROWADZENIE: JULKA TYMAŃSKA

MIX MEDIA – to zajęcia, na których odkryjesz świat niekonwencjonalnych podejść do tworzenia sztuki, korzystając z różnorodnych materiałów, takich jak farby, tusze, papier, tkaniny, czy nawet elementy trójwymiarowe. Jeśli nie chcesz się ograniczać tylko do rysunku i malarstwa, to są właśnie warsztaty dla Ciebie. Tutaj będą się mieszać różne obszary sztuki, a ty będziesz eksperymentować z teksturami, warstwami i formami. Warsztaty niezwykle rozwijają wyobraźnie i zdolności manuale, ale także sprawiają dużo radości ze swobody łączenia różnych elementów w spójne dzieło sztuki.

PONIEDZIAŁKI: 18:00-19:15
PROWADZENIE: JULKA TYMAŃSKA

ROZRUCH – warsztaty pozwalające rozruszać zapomniane i pospinane przestrzenie w naszych ciałach. Poprzez praktyki skupiające się na uważności, zatrzymaniach, przyspieszeniach będziemy poszczególnym partiom ciała przywracać elastyczność i sprężystość. Pobudzimy nieco nasze głowy na świadomą aktywność, aby poczuć się w swoim ciele naprawdę dobrze.

ŚRODY: 16:30-17:45
PROWADZENIE: MAJA ROGALA

TEATR MŁODYCH – podczas zajęć przejdziesz przez cały proces powstawania spektaklu. Od ćwiczeń integracyjnych, ruchowych, dramaturgicznych, aż po próby i pracę nad przedstawieniem. Wspólnie będziemy zastanawiać się, co jest dla nas ważne i dlaczego, o tym chcemy mówić na scenie. Tutaj nauczysz się jak wyrażać własne zdanie i swoje potrzeby, a także dowiesz się jak przełożyć je na język teatru. Aby się zapisać na te zajęcia, nie musisz mieć doświadczenia scenicznego. Efektem zajęć będzie wspólne stworzenie spektaklu bądź czytania performatywnego. 

CZWARTKI: 16:30-17:45
PROWADZENIE: MARYSIA PYREK

MODA ALTERNATYWNA  – celem zajęć nie jest nauczanie podstaw projektowania i szycia, ale inspirowanie do tworzenia indywidualnych, alternatywnych stylizacji. Prowadząca będzie pomagać przekładać Twoje pomysły na papier, tworzyć szkice koncepcyjne i eksperymentować z niestandardowymi materiałami. Będziemy przerabiać stare/używane ubrania i tworzyć z nich wyjątkowe, alternatywne kreacje przy pomocy specjalnych farb, pisaków, wełny, nici i innych różności. Końcowym założeniem warsztatów jest stworzenie własnej kolekcji/stylizacji i zrobienie jej dokumentacji zdjęciowej, co obecnie jest niezbędne do promocji sztuki w social mediach.

PIĄTKI: 18:00-19:15
PROWADZENIE: JULKA TYMAŃSKA

RZEŹBA – na zajęciach będziemy uczyć się nie tylko technik rzeźby, ale także przekształcać przedmioty/odpady codziennego użytku w artystyczne dzieła. Opanujemy podstawowy warsztat rysunkowy, aby móc przelewać pomysły na papier i przekształcać je różnorakie w formy przestrzenne. Będziemy wspólnie budować świadomość ekologiczną odkrywając nieograniczone możliwości tworzenia trójwymiarowej sztuki, wykorzystując jedynie papier i Twoją kreatywność. Pojawią się także elementy malarstwa, scenografii, fotografii, czy tkaniny artystycznej, wzbogacając nasze projekty o dodatkowe formy ekspresji.

PIĄTKI: 19:30-20:45
PROWADZENIE: JULKA TYMAŃSKA

CENNIK

Nazwa zajęćCzas trwaniaCena za miesiąc
Rozruch
Teatr młodych
Raz w tygodniu po 75 min140 zł
Street art
Moda alternatywna
Mix media
Rzeźba
Raz w tygodniu po 75 min180 zł
Cena obejmuje również niezbędne materiały do stworzenia prac.

REGULAMIN

Przed zapisaniem się na warsztaty, zapoznaj się z regulaminem.