O fundacji

TWORZYMY: przestrzeń dla młodzieży, w której każdy_a może czuć się bezpiecznie

ORGANIZUJEMY: artystyczne warsztaty z zakresu teatru, performansu, sztuk wizualnych czy plastycznych

PRACUJEMY: na partnerskich relacjach, zapraszając na zajęcia każdego, niezależnie od płci, koloru skóry, wyznania czy poglądów

WIERZYMY: że młodzież jest pełnoprawnym twórcą i ma prawo wyrażać własne zdanie

ZACHĘCAMY: młodzież do aktywnego udziału w życiu społeczno – kulturalnym


Działamy wielofalowo! Fala Nowej Kultury to nie tylko warsztaty artystyczne, ale także podcasty, grupa do wymiany informacji oraz wspólne tworzenie nowych projektów.

Radio Fala – to cykliczne podcasty na kanale Spotify prowadzone przez młodych ludzi na ważne dla nich tematy. Poruszane są w nich problemy społeczne i polityczne, opowiadane są własne historie i doświadczenia. Radio Fala ma być miejscem, gdzie nastolatkowie mogą nie tylko pytać i prowadzić audycje, ale także występować w roli eksperta.

Grupa Fala Nowej Kultury! (grupa) – to grupa na Facebooku, której celem jest wymiana fajnych inicjatyw społeczno – kulturalnych dziejących się w Trójmieście. Można również wrzucić tu informacje o warsztatach dla młodzieży, wolontariacie, czy wymienić się doświadczeniami związanymi z jakimś eventem.

Współpraca – wspólnie z młodzieżą chętnie realizujemy projekty. Jesteśmy otwarte zarówno na propozycje dotyczące tematów jak i rodzajów warsztatów, ale także z przyjemnością zostaniemy opiekunkami projektów organizowanych przez nastolatków. Poniżej dowiesz się, czego możesz od nas oczekiwać!


Masz pomysł na wydarzenie, ale nie wiesz jak go zrealizować?
Nie masz pojęcia jak napisać wniosek lub gdzie pozyskać pieniądze?
A może potrzebujesz patronatu fundacji, by złożyć projekt do programu?

Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałaś/eś twierdząco, to znak, że potrzebujesz wsparcia! Doskonale wiemy, że początki są trudne i ciężko samemu ogarnąć biurokrację. Ale to w żadnym wypadku nie oznacza, że się nie da! Jeśli masz pomysł, chęci i zaangażowanie na pewno Ci się uda! Jest mnóstwo programów, które wspierają młodzież i przekazują mini dotacje na ich projekty. Nie musisz mieć skończonych 18 lat, żeby pozyskać fundusze, czasami wystarczy podjąć współpracę z organizacją pozarządową i w ramach jej działalności złożyć projekt do odpowiedniego programu grantowego. My jako fundacja jesteśmy takim podmiotem i chętnie oraz przede wszystkim BEZPŁATNIE pomożemy Ci w realizacji własnego eventu!

Pamiętaj! Wcale nie musisz mieć skończonych 18 lat by pozyskiwać pieniądze!

W czym możemy Ci pomóc?

  • Możemy omówić z Tobą Twój pomysł lub pomóc go skonkretyzować
  • Dać porady dotyczące pisania wniosków grantowych
  • Sprawdzić napisany przez Ciebie wniosek oraz przeanalizować budżet
  • Podsunąć programy, na które możesz ubiegać się o dofinansowanie
  • Zostać Twoim patronem (dzięki temu jako osoba niepełnoletnia będziesz mogła/mógł ubiegać się o dofinansowanie)

I co ważne: podczas realizacji projektu damy Ci wsparcie, żebyś nie martwiła/wił się niepotrzebnie!

Pamiętaj! Pomożemy Ci bezpłatnie!

Od czego zacząć?

  • Przeczytaj nasz statut i sprawdź, czy Twój pomysł wchodzi w skład naszej działalności statutowej (zajmujemy się działalności artystyczną skierowaną do osób młodych, głównie do młodzieży w wieku 13-18 lat).
  • Napisz do nas maila i opisz krótko swój pomysł (dlaczego chcesz go realizować, dla kogo, na czym ma polegać).
  • Umówimy się na rozmowę w pasującym dla Ciebie i dla nas terminie (może być to zarówno kawa na mieście jak i rozmowa online).


Nie czekaj! Działaj!