Dni Solidarności z osobami chorującymi psychicznie

13 września wzięłyśmy udział w Festynie Tolerancji, który rozpoczął Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na problemy osób doświadczających kryzysów psychicznych, a także rozpowszechnienie rzetelnej wiedzy.

Festiwal jest częścią kampanii społecznej „Odmień swoją głowę” organizowanej przez Pomorską Koalicję na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Organizatorzy podkreślają, że cały czas brakuje dostępu do wiedzy, informacji o usługach oraz odpowiedniego wsparcia i pomocy. A dane naukowe wskazują, że co czwarty człowiek ma, miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie możemy więc zakładać, że ten problem nas nie dotyczy.

Udział w tym festynie jest dla nas ogromnie ważny, gdyż wspieramy osoby doświadczające chorób psychicznych, depresji, po próbach samobójczych, czy pobytach w szpitalu psychiatrycznym. Prowadzimy warsztaty, współpracujemy z psycholożkami oraz psychologami by zapewnić im wsparcie, możliwość rozwijania artystycznych zainteresowań oraz nauczyć narzędzi do autoekspresji. Za pomocą pedagogiki teatralnej oraz dramy próbujemy otworzyć młodzież na drugiego człowieka, pokazywać im wielopłaszczyznowość problemów oraz zachęcać do podejmowania dyskusji. Zawsze jednak staramy się tworzyć bezpieczną przestrzeń, by uczestniczki i uczestnicy czuli się dobrze i komfortowo.  

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, zawsze możesz do nas napisać! Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie oraz przekażemy namiary do zaufanych psycholożek i psychologów.