Otwieramy zapisy na zajęcia w roku szkolnym 2022/2023

Ruszamy z warsztatami na nowy rok szkolny. Zajęcia dedykowane są osobom 14+. Udział w nich jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, a program startuje od października.

Aby dołączyć do grupy wystarczy napisać maila na adres: fala.nowej.kultury@gmail.com.

Warsztaty plastyczne – czyli 4 dwudniowe zjazdy z trójmiejskimi artystkami i krytykiem sztuki zakończone profesjonalną wystawą!

Intensywny kurs plastyczny to trzecia edycja SZTUKI, tym razem pod hasłem SZTUKI WSPÓLNOTY. Jej istotą jest realizowanie takich twórczości, która silnie angażuje daną społeczność lokalną.

Jak więc tworzyć prace, które zaciekawiają, drażnią, wywołują dyskusję publiczną? O tym właśnie przekonacie się zagłębiając w historię tego nurtu z krytykiem sztuki Wojtkiem Marczakiem, a następnie tworząc własne prace takie jak zin, wielkoformatowe obrazy oraz instalacje artystyczne pod okiem profesjonalnych artystek.

kiedy?
15-16.10 (10:00-14:00) Wojtek Marczak
22-23.10 (10:00-14:00) Zuzanna Leśniak + Ewa Staśkiewicz
29-30.10 (10:00-14:00) Julia Tymańska
05-06.11 (10:00-14:00) Olga Wardęga
gdzie? Gama GAK, Starowiejska 16, Gdańsk

Zajęcia teatralne czyli cotygodniowe warsztaty zakończone spektaklem jeszcze w tym roku!

Warsztaty teatralne to przede wszystkim przestrzeń odkrywania siebie i swoich umiejętności. Aby dołączyć do grupy teatralnej nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia scenicznego – wystarczy otwartość i chęć poznania nowych rzeczy. Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy wspólnie będą pracować nad dramatem, który później wystawią w formie spektaklu. Nauczą się więc nie tylko improwizować, budować sceny i oprawę choreograficzną spektaklu, ale również doświadczą pracy nad tekstem i inspirowania się własnym doświadczeniem do kreowania postaci.

prowadzenie: Marysia Pyrek
kiedy? poniedziałki 18:00-20:30
gdzie? Gama Gak, Starowiejska 16, Gdańsk

Zajęcia dramaturgiczne czyli warsztaty dla osób, które chcą tworzyć własne teksty, dużo czytać i jeszcze więcej rozmawiać o rozmaitych utworach literackich!

kiedy? niedziela, 18:00-20:30
gdzie? online

prowadzenie: Natalia Królak


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *