Strefa Społeczna 2020!

Strefa Społeczna towarzyszyła odbywającej się w tym roku 40 – tej rocznicy Porozumień Sierpniowych, organizowanej w Gdańsku w dniach 29-30 sierpnia. Jest to unikatowa w skali Polski przestrzeń do spotykania się organizacji pozarządowych z osobami zainteresowanymi inicjatywami społecznymi i obywatelskimi. W formie stanowisk oraz różnych prelekcji i prezentacji, organizacja może przedstawić swoją działalność oraz zachęcić do włączania się w podejmowane przez nią inicjatywy.

Nasza fundacja była jedną z 50 biorących udział organizacji. Nieopodal Europejskiego Centrum Solidarności, w namiocie Kultura można było zobaczyć nasze stanowisko. W ciągu 18 godzin rozdałyśmy prawie 200 antystresowych piłeczek, odbyłyśmy mnóstwo inspirujących rozmów oraz poznałyśmy wiele fantastycznych osób! Rozmawiałyśmy z Panią Prezydentką – Aleksandrą Dulkiewicz, która gratulowała nam fundacji i życzyła wielu sukcesów, co nas niesamowicie zachęciło do działania i organizowania kolejnych projektów dla młodzieży!

Podczas Strefy Społecznej prowadziłyśmy również warsztaty WOLNOŚĆ, KOCHAM I ROZUMIEM, WOLNOŚCI ODDAĆ NIE UMIEM, na których z nastolatkami rozmawiałyśmy o wolności we współczesnej Polsce. Zastanawiałyśmy się, co znaczy czuć się wolną oraz jakie czynniki są niezbędne do zachowania niezależności i suwerenności. Dzięki zadaniom kreatywnym i aktorskim, uczestniczki opowiadały o swoich doświadczeniach i przemyśleniach dotyczących subiektywnemu rozumowaniu „wolności”.